Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere 17548249



*

nr 1754 8249


Jardiniere

nysilver, Nyrokoko. Längd: 46 cm, höjd: 32 cm


Kondition: saknar insats

Utrop:

600 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 13:15:33)
Uppdatera
Visning

fredag 23/1, lördag 24/1, söndag 25/1 och måndag 26/1


Auktionen
avslutas:

måndag 26 januari kl 20:28:06


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka jardiniere kruka nyrokoko nysilver pläter silver ädelmetall
  • 8026 Jardiniere
    Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dia 21. Hö..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:31
  • 8226 Jardiniere
    kristall. Längd: 40 cm, höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:31
  • 8220 Jardiniere
    mässing och kristall. Längd: 40 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:13
  • 8224 Jardiniere
    nysilver, glasinsats, A G Dufva. Längd: 31 cm, höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:51
  • 8242 Jardiniere
    nysilver, Jugend, med mässingsinsats. Längd: 48 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8227 Jardiniere
    nysilver, med glasinsats. Längd: 37 cm. Höjd: 37 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32




Ladda ner broschyr